• Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova

Početak nastave u drugom polugodištu

Nastava u drugom polugodištu pocinje u ponedjeljak 16.1.2017.
Drugi i četvrti razredi tehničara i pripadajući majstorski razredi kreću prijepodnevnom smjenom u 7:10h, a prvi i treći tazredi tehničara te majstori koji su s njima u smjeni kreću popodne u 13:15h.
Svima puno sreće i uspjeha u novoj godini i drugom polugodištu...

Sportaš godine - Mirko Soldo

Sportaš godineI ove godine, kao i prethodnih, Nastavničko vijeće Tehničke škole Požega proglasilo je sportaša godine. To je Mirko Soldo, učenik 3.e razreda, elektrotehničar. Mirko je sudjelovao na državnom natjecanju u krosu, te sa nogometnom ekipom Tehničke škole osvojio prvo mjesto na Županijskom natjecanju u nogometu.
Porazgovarali smo s njim i evo što nam je otkrio o sebi.

Više...

Naš Petar Poljak je državni prvak

Dodjela priznanjaU organizaciji Ministarstva obrazovanja , Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Srednje škole Blato, od 2. do 4.svibnja 2018. je održano Državno natjecanje učenika strojarskih zanimanja u disciplinama TEHNIČKA MEHANIKA i STROJARSKE KONSTRUKCIJE za srednje strukovne škole Republike Hrvatske.
Na Državnom natjecanju u Blatu sudjelovali su učenici koji su pobijedili na školskim i međužupanijskim natjecanjima, ukupno njih 23 iz 15 strukovnih škola.
Našu školu i županiju je predstavljao učenik 4.a razreda – računalni tehničar za strojarstvo, Petar Poljak u disciplini Strojarskih konstrukcija i osvojio 1.mjesto i zlatnu medalju.

ACSL 2018.

ACSL timU 21. godini kontinuiranog sudjelovanja u međunarodnom informatičkom ACSL natjecanju, ekipa Tehničke škole osvojila je 4. mjesto (ljestvica poretka).

Američki savez za računalne znanosti (ACSL – American Computer Science League) bavi se unapređivanjem nastave računalnih znanosti u srednjim školama u SAD-u. U natjecanje su uključene škole s raznih dijelova svijeta. Učenici kroz pripreme za natjecanje razvijaju vještine programiranja i spremni su samostalno rješavati različite problemske zadatke putem računala. Ujedno uvježbavaju zadatke iz nastavnih područja koja su dijelom uključena na državnoj maturi iz informatike. Uz informatičko znanje, razvijaju i jezične kompetencije jer su tekstovi zadataka pisani na engleskom jeziku

U  kategoriji natjecanja Classroom Division članovi ekipe Tehničke škole bili su:

• Josip Polić-Strinić (4.b)
  • Robert Martinović (2.f)
  • Nikola Smojvir (3.f)
  • Ivan Thür (3.f)
  • Martina Maras (2.f)

Njihova mentorica je profesorica Marina Mirković.

Najbolji član ekipe je Josip Polić–Strinić koji je u ovom međunarodnom natjecanju pojedinačno osvojio prvo mjesto u svojoj dobnoj skupini (ljestvica poretka). Očekujemo njegovu plaketu iz Amerike.