Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Tehnička škola u posjetu tvrtki Rimac Automobili i sajmu nautike

Tehnička škola u posjetu tvrtki Rimac Automobili i sajmu nautike

Tehničari uz Concept One Po dva najbolja učenika iz svakog razreda Tehničke škole Požega, njih 51 nagrađeno je za svoj trud i rad stručnim putovanjem u proizvodne pogone tvrtke Rimac Automobili d.o.o. u Svetoj Nedelji.

Osim što su vidjeli proizvodne procese električnog bicikla Greyp i ultra sportskog elektro automobila Concept One, upoznali su se sa najnovijom svjetskom tehnologijom upravljanja baterijskim sustavima, programiranja, obradom metala, primjenom ugljičnih vlakana u stvaranju karoserije automobila te raznim inovativnim rješenjima upravljanja elektro automobilom.

Tvrtka Rimac Automobili trenutno broji 130 zaposlenika s ukupnim prosjekom od 30 godina. Vlasnik tvrtke Mate Rimac posebnu pažnju usmjerava na zadovoljstvo, opuštenost u radu, kreativnost tako da zaposlenici na radno mjesto slobodno mogu povesti i kućnog ljubimca, zaposlenici vegetarijanci su dobrodošli jer im tvrtka subvencionira prehranu.

Elektro automobil Concept One teži nešto više od 1.000 kg, snage 1.088 ks, ubrzanje od 0-100 km/h postiže za 2,8 sekundi, dok mu je maksimalna brzina preko 300 km/h. Cijena automobila kreće se oko 1.000.000,00$. Trenutno se u pogonu tvrtke sastavljaju tri Concept One automobila za već poznate kupce.

Električni bicikli Greyp teži oko 20 kg i postiže brzinu i do 120 km/h bez pedaliranja. Cijena jednog takvog modela kreće se oko 10.000,00 $.

Nakon obilaska tvrtke Rimac Automobili d.o.o. učenici su isprobali studensku prehranu zagrebačkog SC-a. Prije povratka kući učenici su posjetili i sajam nautike, gdje su predstavljene trenutne aktualnosti u razvoju plovila i pogonskih motora.

Tehničari u posjeti Rimac Automobilima Tehničari u posjeti Rimac Automobilima Tehničari u posjeti Rimac Automobilima Tehničari u posjeti Rimac Automobilima Concept One Električni bicikl Greyp Na sajmu nautike Tehničari u posjeti Rimac Automobilima