Početna Vijesti Novosti Državno natjecanje učenika strojarskih zanimanja

Državno natjecanje učenika strojarskih zanimanja

DRŽAVNO NATJECANJE UČENIKA STROJARSKIH ZANIMANJA U organizaciji Ministarstva obrazovanja znanosti i sporta, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Tehničke škole Čakovec 21. i  22. travnja 2016. održano je Državno natjecanje učenika strojarskih zanimanja u disciplinama TEHNIČKA MEHANIKA,STROJARSKE KONSTRUKCIJE I TOKAR I SRODNA ZANIMANJA iz područja obrade i montaže.

Naša škola je na ovom Državnom natjecanju imala 2 predstavnika, i to MARKO BRNČIĆ3.A RAČUNALNI TEHNIČAR ZA STROJARSTVO IZ TEHNIČKE MEHANIKE i JOSIP LAŠAK3.C TOKAR.

Na Državnom natjecanju iz Tehničke mehanike su učestvovali učenici koji su pobijedili na školskim i međužupanijskim natjecanjima. Na Međužupanijskom natjecanju održanom u Osijeku u veljači 2016., Marko Brnčić je osvojio 1. mjesto i time stekao uvjet za poziv na Državno natjecanje u Čakovec.

Na Državnom natjecanju u Čakovcu, Marko Brnčić je postigao 4.mjesto sa osvojenih 75 % bodova. Učenika Marka Brnčića je pripremala i vodila na natjecanje prof. Mirjana Pavlović. Josip Lašak je na Državnom natjecanju postigao 6.mjesto sa osvojenih 69,5 % bodova. Josipov mentor bio je prof. Martin Kaprel.

Ovo je lijep uspjeh naših učenika, jer su se natjecali najbolji učenici iz Hrvatske, a naši su učenici dostojno predstavili našu školu,grad i županiju kao i kvalitetan stručni rad naše škole iz područja strojarstva. Zadatke s natjecanja možete pogledati u nastavku: