Početna Vijesti Novosti Radionica za nastavnike "Internet of Things for 4$"

Radionica za nastavnike "Internet of Things for 4$"

ESP8266 radionicaU Tehničkoj školi je 06.02.2017. održana radionica o korištenju ESP8266 modula koju je za članove aktiva elektrotehnike, ali i druge zainteresirane nastavnike održao mr.sc. Kristian Đokić sa Veleučilišta u Požegi. Sličnu radionicu je već održao na protekloj CARNet-ovoj korisničkoj konferenciji.

ESP8266 je vrlo malen i jeftin, ali i snažan uređaj sa ugrađenim WiFijem koji omogućuje povezivanje na Internet i upravljanje raznim uređajima s kojim ga je moguće povezati. Isprva je zamišljen kao modul za Arduino platformu koju je brzo prerastao i svojim mogućnostima, a uskoro i popularnošću kad je riječ o upravljanju putem bežične veze i interneta.

ESP8266 radionicaNa radionici je svaki sudionik isprobao povezivanje modula sa svojim PC računalom te osnovne naredbe i nekoliko jednostavnih programa, a nadamo se da će bar poneki polaznici nastaviti rad te iskoristiti ESP8266 i za složenije školske ili vlastite projekte.