Početna Vijesti Novosti Međužupanijsko natjecanje iz Strojarskih konstrukcija

Međužupanijsko natjecanje iz Strojarskih konstrukcija

MŽ2017 U organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te Strojarske tehničke škole Osijek, 23. veljače 2017. godine održano je Međužupanijsko natjecanje učenika strojarskih zanimanja iz područja strojarskih konstrukcija.

Na natjecanju su sudjelovali učenici tehničkih škola  svih županija istočno od Bjelovarsko – bilogorske županije, a našu školu je predstavljao učenik Mijo Arežina iz 4.a razreda računalnih tehničara za strojarstvo.

Natjecanje se sastojalo iz praktičnog i teorijskog dijela, a Mijo Arežina je nakon oba dijela osvojio 2. mjesto čime se plasirao na DRŽAVNO NATJECANJE koje će se održati u Osijeku 25. i 26. travnja 2017.

S obzirom da je Državno natjecanje iz Strojarskih konstrukcija koncipirano tako da na njemu ima pravo sudjelovati samo 10 najboljih učenika iz cijele Hrvatske, ovo je ponovno veliki uspjeh naše škole u promoviranju strojarske struke.

Učenika je pripremala i vodila na natjecanje prof. Mirjana Pavlović.