Početna Natjecanja Petar Poljak viceprvak Hrvatske u Tehničkoj mehanici

Petar Poljak viceprvak Hrvatske u Tehničkoj mehanici

Petar PoljakStrojarsko tehnička škola Osijek 25. i 26. travnja 2017. bila je domaćin državnog natjecanja iz Tehničke mehanike u suorganizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Riječi dobrodošlice svim uzvanicima prilikom otvorenja natjecanja uputio je ravnatelj škole domaćina Ivan Adrić. Otvorenju državnog natjecanja prisustvovali su viši stručni savjetnik za strojarstvo, brodogradnju i metalurgiju Damir Zvonar, član državog povjerenstva Jerko Pandžić i župan Osječko-baranjske županije Vladimir Šišljagić.

Cilj natjecanja iz tehničke mehanike je usavršavanje znanja i vještina u obrazovnom sektoru strojarstva te poticanje kreativnosti učenika i njihovih mentora te stjecanje novih spoznaja. Na natjecanju je sudjelovalo 12 učenika, u pratnji svojih mentora, koji su pokazali najbolje rezultate na prethodnim školskim, županijskim i međužupanijskim natjecanjima.

Petar PoljakNašu školu na natjecanju je predstavljao Petar Poljak, učenik 3.a razreda, smjer Računalni tehničar za strojarstvo. U konkurenciji svojih vršnjaka iz Tehničkih škola iz Krapine, Zagreba, Osijeka, Karlovca, Oroslavja, Blata i Županje, Petar je osvojio 2. mjesto.

U dosadašnjih 25. godina povijesti naše Tehničke škole to je najbolji rezultat nekog od naših učenika na natjecanju iz tehničke mehanike. Zato Petar zaslužuje sve pohvale za trud, rad i zalaganje u pripremanju za ovo natjecanje, pohvale za prikazano znanje na samom natjecanju i čestitke za osvojeno drugo mjesto u Hrvatskoj.