Početna Natjecanja Četvrto mjesto na natjecanju u Dizajniranju pomoću računala

Četvrto mjesto na natjecanju u Dizajniranju pomoću računala

Marko BrnčićDržavno natjecanje učenika strojarskih zanimanja iz: Dizajniranja pomoću računala – AutoCAD, Dizajniranja pomoću računala – CATIA, CNC tehnologije Glodanje i Tokarenje, održano je 27. i 28. travnja 2017. u Strojarskoj tehničkoj školi Fausta Vrančića u Zagrebu.
Na natjecanju je sudjelovalo 42 učenika iz 14 škola. Našu školu je, po prvi puta, predstavljao učenik 4.A razreda Marko Brnčić u natjecanju: dizajniranje pomoću računala – CATIA.
Zadatak na natjecanju sastoji se iz dva dijela. Prvi dio zadatka je izrada 3D modela na osnovu tehničkog crteža složenog strojnog dijela, koji obično sadrži i zupčanik, te proračun potrebnih veličina za modeliranje zupčanika. Drugi dio zadatka sastoji se iz izrade 3D modela na osnovu složenog strojnog dijela. Učenici moraju sami mjeriti strojni dio te prema izmjerenim veličinama izraditi model.
Marko je sa ostvarenih 431 bod od mogućih 725 osvojio izvrsno četvrto mjesto.
Čestitke Marku na ostvarenom rezultatu.
Mentor i nastavnik u pratnji učenika bio je Zoran Đurina