Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti eTwinning projekt "Water of our Rivers"

eTwinning projekt "Water of our Rivers"

Water of our RiversSa završetkom nastavne godine, priveli smo kraju sudjelovanje u međunarodnom eTwinning projektu „Water of our Rivers“. Četiri europske škole putem interneta su komunicirale, surađivale, dijelile sadržaje i učile jedna od drugih.

Škole partneri bile su: Střední průmyslová škola stavební - Prag (Češka), I.E.S. "F.P. Lumbier" - Lumbier (Španjolska) i LEGTA de Vendôme - Vendome-Cedex (Francuska). Svi smo iskazali nadu u nastavak suradnje kroz buduće međunarodne projekte.

Projekt je učenicima pružio mogućnost usporedbe uloge, utjecaja i značenja rijeka pojedinih država. Kroz opis i analizu života uz rijeku, učenici su proučavali i otkrivali kulturno povijesne podatke, potrošnju vode u svakodnevnom životu i industriji, korištenje vode u proizvodnji energije i poljoprivredi, turizam i rekreaciju, biološku raznolikost te zaštitu voda.

Kroz ovaj jednogodišnji projekt učenici su unaprijedili svoje digitalne, jezične i interkulturalne vještine. U sigurnom mrežnom okruženju putem eTwinning alata TwinSpace, međunarodni projekt potiče učenje i podučavanje te podržava međukulturnu i međunarodnu suradnju učenika i nastavnika.Tijekom projekta učenici su imali brojne aktivnosti i zadatke, među njima: predstavljanje škole i grada, analiza i ispitivanje kvalitete vode, digitalna izložba fotografija o rijekama, izrada i rješavanje kvizova.

Pojedine aktivnosti projekta već ste upoznali putem objavljenih članaka:

Dok Orljava mirno teče

Obilježen svjetski dan voda

U slobodno vrijeme, pokušajte i vi riješiti neki od kvizova:

Španjolski kviz

Francuski kviz

Hrvatski kviz


U projektu su sudjelovali učenici Tehničke škole:

Dino Dalić, Nikola Ištvanić, Robert Martinović (1.f razredni odjel)
Nikola Smojvir, Zvonimir Pigl (2.f)
Tea Tušek, Josip Polić-Strinić (3.b).

Njihova voditeljica u projektu bila je prof. Marina Mirković.

Ponosni smo na zanimljivu projektnu godinu s eTwinningom. Bio je to još jedan uspješan način predstavljanja Tehničke škole, grada Požege i Republike Hrvatske, kao i upoznavanja drugih zemalja Europske unije.

 

Water of our RiversWater of our Rivers Water of our Rivers Water of our Rivers