Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Učenički ćošak Sportaš godine - Mirko Soldo

Sportaš godine - Mirko Soldo

Sportaš godineI ove godine, kao i prethodnih, Nastavničko vijeće Tehničke škole Požega proglasilo je sportaša godine. To je Mirko Soldo, učenik 3.e razreda, elektrotehničar. Mirko je sudjelovao na državnom natjecanju u krosu, te sa nogometnom ekipom Tehničke škole osvojio prvo mjesto na Županijskom natjecanju u nogometu.
Porazgovarali smo s njim i evo što nam je otkrio o sebi.

Od šeste godine trenira nogomet, a nogometnu karijeru započeo je kao malo dijete u nogometnom klubu iz Vetova. Trenutačno je igrač NK Slavonija iz Požege. Prije godinu dana bio je na ljetnim pripremama u Dinamu, gdje su mu ponudili i ostanak u Sesvetama, radi stjecanja iskustva. Ipak odluka je pala na stranu škole, pa je Mirko odlučio zasada ostati u rodnom kraju.
Uz školske obveze trenira 4-5 puta tjedno u klubu, ide u teretanu i trči. Također voli i odbojku na pijesku, te mali nogomet. Ove godine njegova ekipa u Umagu na Sportskim igrama mladih zasluženo je osvojila naslov prvaka države u kategoriji 1999.godište.
Mirkova želja je jednoga dana zaigrati u prvoj ligi, ali i studirati.

Želimo da mu se to i ostvari, te da i iduće školske godine brani boje Tehničke škole na sportskim natjecanjima.
Čestitamo Mirko!!

Sportaš godine