Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Predavanje Mateja Perkova

Predavanje Mateja Perkova

Predavanje Mateja PerkovaU petak 23.02.2018. je u našoj školi gostovao Matej Perkov sa svojim predavanjem „From Sea to Summit, Damavand 2017.“ Predavanje je bilo organizirano za učenike i nastavnike Tehničke i Obrtničke škole, a „šestica“ je bila puna do zadnjeg mjesta.
Matej je poznati hrvatski planinar koji se istaknuo svojim mnogobrojnim zimskim usponima koje je savladavao najčešće sam.

Jedan je od prvih u svijetu sa serijom uspona od mora do vrha planina pa je tako osvajao vrhove u Dolomitima, afričkom gorju Atlas, a tako se popeo i od Kaspijskog mora do najvišeg vrha Irana – Damavanda (5610m). Uz zanimljivo predavanje i mnoge egzotične putopisne i planinarske fotografije vrijeme za predavanje je brzo proletjelo.

Matej je slično predavanje, ali manje općenito o planinarstvu i putovanjima, a više o Iranu i Damavandu održao u u večernjim satima i u prostorima požeške gradske čitaonice  koja je bila premala za sve zainteresirane.
Nadamo se da ćemo se vidjeti i opet nakon nekih novih Matejevih planinarskih podviga.

Predavanje Mateja PerkovaPredavanje Mateja Perkova