Početna Natjecanja Prvo mjesto na Festivalu matematike u Varaždinu

Prvo mjesto na Festivalu matematike u Varaždinu

Festival matematikeU Varaždinu se 5.travnja 2018. održao Festival matematike na kojem se učenici mogu natjecati ekipno i pojedinačno. Festival okuplja natjecatelje od 1. razreda osnovne škole do 4. razreda srednje škole. Sudionici su bili iz 8 županija, a obuhvaćaju sjeverni i istočni dio Hrvatske. Prema riječima organizatora, sudjelovalo je oko 900 učenika, najviše iz osnovnih škola.
Iz naše županije bila je ekipa gimnazijalaca koji su se natjecali kao ekipa i pojedinačno.
Predstavnik naše škole je bio Leon Vranić iz 4.F, sa mentoricom prof. Marijom Bošnjak, koji se natjecao pojedinačno u kategoriji 4.razreda.

Pojedinačno natjecanje se sastoji u rješavanju 20 zadataka, za što učenik ima 60 minuta vremena. Leon je pokazao zavidno znanje i brzu rješavanja te je osvojio 1.mjesto!
Čestitke Leonu!
To mu je odlična priprema i vjetar u leđa za Državno natjecanje na koje odlazi u Poreč od 12.-14.travnja.

Festival matematikeFestival matematikeFestival matematikeFestival matematikeFestival matematikeFestival matematikeFestival matematike