Početna

Stručnia ekskurzija u poduzeće Ericsson Nikola Tesla i Zg Autoshow

Ericsson Nikola Tesla i Zg AutoshowU petak 13. travnja 2018. učenici 3.B, 3.F i 3.H razreda Tehničke škole su bili na jednodnevnom stručnomu izletu u Zagrebu. Na put smo krenuli rano ujutro kako bismo ostvarili oba planirana cilja. Najprije smo posjetili poduzeće Ericsson Nikola Tesla. Domaćini su nas najprije kroz kratku prezentaciju upoznali djelatnostima iz svoga područja rada. Njihova temeljna djelatnost je pružanje usluga vezanih uz izgradnju i održavanje telekomunikacijske mrežne infrastrukture. Osim toga se bave ICT rješenjima u zdravstvu te razvojem 5G mreže. 5G mreža je temelj za širenje potencijala umreženog društva koji će organizacijama omogućiti iskorak na nova tržišta te izgradnju novih prihoda uz radikalno nove poslovne modele i korisničke slučajeve.

Nakon toga smo se zaputili k Zagrebačkom velesajmu kako bi se upoznali s najnovijim modelima i tehnoloških dostignućima u automobilske industrije. Naime, posjetili smo ZG Autoshow 2018. Više možete pogledati u galeriji slika.

Denis Smojvir, dipl.inž.strojarstva