Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Natjecanja 3.mjesto na Državnom natjecanju iz matematike!

3.mjesto na Državnom natjecanju iz matematike!

Državno natjecanje iz matematikeImati učenika na Državnom natjecanju iz matematike je veliki uspjeh, a kad se to ponovi dvije godine zaredom, onda je to stvarno odličan rezultat!
Naš učenik Leon Vranić sa mentoricom Marijom Bošnjak, i ove godine je pozvan na Državno natjecanje iz matematike, u organizaciji AZOO i Hrvatskog matematičkog društva, koje se održalo od 12.-14.travnja u Poreču. Već plasman je uspjeh, a Leon je otišao i korak dalje – osvojio je 3.mjesto!

 

 

Državno natjecanje iz matematikeLeon se natjecao u kategoriji B četvrtih razreda, a u nju spadaju sve škole i programi osim matematičke gimnazije. Valja istaknuti da je bio jedini predstavnik Požeško-slavonske županije.
Treba naglasiti da je natjecanje iz matematike jedno od najvećih, sudeći po broju sudionika jer treba proći općinsko/školsko natjecanje pa zatim županijsko i dobiti poziv na državno u tako velikoj konkurenciji.
Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je ukupno 257 učenika osnovnih i srednjih škola.
Prvi dan je bilo otvorenje natjecanja.
Drugi dan su učenici pisali test. Učenici srednjih škola su imali 4 sata (240 minuta) za rješavanje.

U poslijepodnevnim satima organiziran je odlazak u obilazak zvjezdarnice Višnjan/Tićan.
U zvjezdarnici su nas njihovi ljubazni vodiči proveli i objasnili nam kako ona funkcionira te su učenici mogli i gledati Sunce kroz teleskop. Održano je i kratko predavanje o Suncu u njihovim prostorijama.
U pauzama odlazili smo u razgled grada Poreča.
Podjela nagrada i priznanja je održana treći dan, nakon čega smo se uputili nazad u Požegu.
Osvojenim 3.mjestom Leon si je osigurao i direktan upis na fakultet.
Čestitke Leonu za ovaj veliki uspjeh!

Državno natjecanje iz matematikeDržavno natjecanje iz matematikeDržavno natjecanje iz matematike

Puno opširniju galeriju fotografija s natjecanja možete pogledati na našoj facebook stranici.