Početna Vijesti Novosti Dabar 2018.

Dabar 2018.

altOd 12. do 16. studenoga ove godine 22.887 učenika u 526 prijavljenih škola Republike Hrvatske pristupilo je natjecanju Dabar 2018. na CARNet-ovom sustavu Loomen. Ovo Međunarodno natjecanje promiče informatiku i računalno razmišljanje u preko 50 zemalja u cijelom svijetu.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

U natjecanju je sudjelovalo 60 učenika Tehničke škole.

Izvrstan uspjeh na natjecanju postigla su 4 učenika škole:

1. Ivan Čertik (2.b)
  2. Luka Miličević (2.f)
  3. Matko Ćavar (1.f)
  4. Roko Gitt (2.b)

Njihovi rezultati su među 10% najboljih učenika Republike Hrvatske u kategoriji GigaDabar (srednja škola). Ponosni smo na njihov uspjeh!

Zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju i čestitamo na uspjehu.

Odgovorna osoba i voditeljica natjecanja u Tehničkoj školi je profesorica Marina Mirković.