Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Dan Europe

Dan Europe

Dan EUPovijest obilježavanja Dana Europe datira 69 godina u prošlost. Točnije, od dana 9. svibnja, kada Robert Schuman predlaže ujedinjavanje francuske i njemačke industrije ugljena i čelika pod zajedničku vlast.
Ove godine i Tehnička škola odlučila je prigodno obilježiti taj dan.

Prva zamisao bila je dizajnirati EU mozaik s fotografijama učenika i profesora na raznim destinacijama zemalja-članica EU. Zatim, u glavnom hodniku naše škole učenici su uspostavili štandove, koji su sadržavali osebujnosti pojedinih zemalja i pokoju zanimljivost o istima.

Dan EU kvizSve je to u dva navrata bilo popraćeno mini-kvizom u kojemu su učenici pokazali svoje znanje o Europskoj uniji, zajednici u kojoj se od 1. srpnja 2013. nalazi i Republika Hrvatska. 

Više fotografija pogledajte na našoj facebook stranici.