Početna Vijesti Novosti Lijepo vrijeme iskorišteno za izvođenje vježbi na otvorenom

Lijepo vrijeme iskorišteno za izvođenje vježbi na otvorenom

Vježbe na otvorenomDana 15.10.2019. učenici 3.g. razreda zanimanja elektroinstalater su iskoristili sunčano vrijeme za izvođenje vježbi na otvorenom.
Učenici su pod vodstvom prof. Marijana Živkovića izvodili vježbu ‘’Napon praznog hoda i struja kratkog spoja FN modula na kod maksimalnog zračenja''.

Ishod ove vježbe da učenici steknu praktične vještina spajanja solarne fotonaponske opreme i mjernih instrumenata. Nakon izvođenja vježbe učenici opisuju kako sunčevo zračenje i sjena utječu na izlaznu snagu i struju koju daje solarni fotonaponski modul.
Kako se očekuje još sunčanih dana moguće je da će naši učenici još pokoji put izvesti vježbe s prijenosnom edukacijskim solarnom fotonaponskim laboratorijom.
Više fotografija pronađite na našoj facebook stranici.