Početna Vijesti Novosti Županijsko natjecanje iz informatike 2020.

Županijsko natjecanje iz informatike 2020.

Županijsko natjecanje iz informatikeSrednja škola Pakrac bila je domaćin županijskog natjecanja iz informatike/računalstva, koje je održano 14. veljače 2020. godine. Sudjelovali su učenici osnovnih i srednjih škola.

U kategoriji Osnove informatike – strukovne škole, prva tri mjesta osvojili su učenici Tehničke škole u Požegi. Prvo mjesto osvojio je učenik Anđelko Prskalo (3.f, mentor prof. Hrvoje Mikolčević). Drugo mjesto osvojio je učenik Luka Miličević (3.f), a treće mjesto učenik Antun Nitraj (1.f, njihova mentorica je prof. Marina Mirković).

U kategoriji Algoritmi (1. podskupina, 2. razred) učenik Matko Ćavar (2.f) osvojio je treće mjesto. Prva dva mjesta osvojili su učenici Gimnazije u Požegi.

Iz Tehničke škole na natjecanju je sudjelovalo 11 učenika (jedna djevojka i 10 mladića) uz mentore, profesore: Davora Ljubića, Hrvoja Mikolčevića i Marinu Mirković.

Detaljnije rezultate natjecanja možete naći na portalu natjecanja.

Učenicima i mentorima čestitamo na postignutim rezultatima.