Početna EU projekti ERASMUS+ Natječaj za školsku godinu 2022./2023.

ERASMUS+ Natječaj za školsku godinu 2022./2023.

Javni poziv za učenike Tehničke škole

Poštovani učenici, u tijeku se prijave učenika za sudjelovanje u Erasmus+ projektu u ovoj školskoj godini u sklopu Erasmus+ programa, Ključna aktivnost 1 – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince, Područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja. Prva mobilnost u ovogodišnjem projektu će se održati u Republici Sloveniji, u gradu Škofja Loka.
Na ovoj mobilnosti može sudjelovati 10 učenika 3. i 4.razreda zanimanja: Elektrotehničar, Tehničar za mehatroniku i Strojarski računalni tehničar. U pratnji učenika će biti 1 nastavnik. Termin održavanja mobilnosti je od 06.11. do 19.11.2022.
Cilj projekta da je učenici kroz stručnu prasku  iz svog područja obrazovanja steknu nova znanja, kompetencije i ideje za daljnje obrazovanje i rad na svojim budućim radnim mjestima.
U sljedećih nekoliko dana ćemo upoznati učenike i nastavnike sa načinom prijave, ciljevima, kriterijima za odabir kandidata i koracima provedbe navedenog projekta.

Kriterij za odabir učenika:

• Opći uspjeh učenika;
  • Uspješno i pravovremeno izvršavanje zadataka na praktičnom radu, snalažljivost u radnom okruženju i poštivanje radne etike - ocjene iz praktične nastave i stručnih predmeta, preporuka nastavnika;
  • Razvijene socijalne vještine - ocjene iz vladanja;
  • Dobro poznavanje stranog jezika - ocjena iz stranog jezika u dosadašnjem srednjoškolskom obrazovanju
  • Motivacija za učenjem i stjecanjem novih kompetencija i iskustava – dostavljeno motivacijsko pismo i njegova kvaliteta;
  • Posebna postignuća (npr. zapaženi rezultati na školskim i ostalim natjecanjima)
  • Pripadnost nekoj od ranjivih skupina (učenici s teškoćama, lošijeg socioekonomskog statusa, sa zdravstvenim poteškoćama i sl.)
  • Pisana suglasnost roditelja.

Rok za podnošenje prijave je 18.09.2022.

Učenici dobivaju financijsku potporu tijekom mobilnosti koja pokriva troškove putovanja (avio karte i prijevoza autobusom i/ili vlakom), smještaj i prehranu. Za učenike je također osiguran džeparac koji će pokriti tekuće troškove učenika. Dakle, učenicima je mobilnost u cijelosti financirana, te učenici i njihovi roditelji ne snose nikakve troškove.

Trajanje mobilnosti za obavljanje stručne prakse je 2 tjedna
Prijava na natječaj vrši se isključivo online, putem prijavnog obrasca, a poveznica za prijavu je:

Opis kriterija za prijavu nalaze se u PDF-u u prilogu ove objave.
Srdačan pozdrav,

Denis Smojvir, univ.spec.mech.
Koordinator projekta

Privitci:
FileOpisFile size
Download this file (Kriteriji_za_izbor_ucenika_2022.pdf)Kriteriji_za_izbor_ucenika_2022.pdf 195 Kb
Download this file (Suglasnost_roditelja.docx)Suglasnost_roditelja.docx 79 Kb