Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna EU projekti UNOMEHANU

UNOMEHANU

alt                  alt

Tehnička škola Požega se kao nositelj prijavila na projekt mobilnosti učenika(IVT) na natječaj Agencije za mobilnost i programe EU, u sklopu Programa za cjeloživotno učenje, potprogram Leonardo da Vinci. Posrednička agencija, Zavod Didona iz Ljubljane, je prihvatila biti partner u projektu. 

Agencija je prihvatila projekt imena:“STJECANJE KOMPETENCIJA U PODRUČJU UPRAVLJANJA, NADZORA I ODRŽAVANJA MEHATRONIČKIH UREĐAJA I NUMERIČKI UPRAVLJANIH ALATNIH STROJEVA(NUAS-a)“. Za organizaciju i provedbu projekta mobilnosti Tehničkoj škola Požega je Agencija  odobrila financijska sredstva u iznosu od 26.338,00 €. Na mobilnost u Ljubljanu,  od 13.10.2013. do 27.10.2013., će poći 16 učenika Tehničke škole Požega(8 računalnih tehničara za strojarstvo i 8 tehničara za mehatroniku), te 2 nastavnika u pratnji.

U toku je provedba jezičnih, kulturoloških i pedagoških priprema za mobilnost, a vode se i konačni dogovori sa predstavnicima partnerske agencije Zavod Didona u vezi organizacije i provedbe nastavnih i  izvannastavnih aktivnosti u Ljubljani.

Cilj projekta:

Stjecanje novih znanja o automatiziranim strojevima i uređajima, te razvijanje vještina programiranja i upravljanja numeričkih upravljanih strojeva i robota.

Specifični ciljevi:

  • usvojiti nova, suvremena, multidisciplinarna i primjenjiva znanja i vještine u području održavanja, nadzora i primjene mehatroničkih uređaja i numerički upravljanih alatnih strojeva(NUAS-a)
  • poticanje na daljnji profesionalni razvoj stjecanjem novih profesionalnih iskustava u nepoznatom radnom okruženju
  • dobiti nove ideje i spoznaje koje će dovesti do pozitivnih promjena u procesu proizvodnje na automatiziranoj opremi i sustavima
  • osigurati transfer znanja, vještina i inovacija za daljnji razvoj
  • potaknuti daljnji razvoj i napredovanje u profesiji
  • poboljšati položaj sudionika na lokalnom i europskom tržištu rada
  • učenje o obrazovnom i radnom sustavu zemlje domaćina

Denis Smojvir, voditelj projekta