Početna EU projekti Our city from your eyes

Our city from your eyes

Atmosfera na prvom radnom sastankuVeć nekoliko dana glavna vijest na školi je provedba europskog projekta i u sklopu njega posjet Talijanskih učenika i nastavnika našoj školi. Riječ je o bilateralnom partnerstvu dvaju tehničkih škola, iz Požegi te iz Barlette u južnoj Italiji pod nazivom "Our city from your eyes". Projekt se izvodi unutar programa Comenius.

Gosti će u Požegi boraviti desetak dana i za to će vrijeme zajedno sa našim učenicima sudjelovati u mnoštvu različitih aktivnosti: posjetit će geopark Papuk i Kutjevačke podrume, otići će na jednodnevni izlet u Zagreb, upoznat će grad obilazeći njegove kulturno povijesne spomenike i tražeći geocacheve, upoznat će tradicije ovoga kraja kroz predavanja i prezentacije.
Na radionicama će učenici usporediti specifične probleme odrastanja i života teenagera u manjem talijanskom i hrvatskom gradu, a pokušat ćemo jedni druge naučiti barem osnove materinjeg jezika.
Dok to ne savladamo ipak komuniciramo na engleskom koji je i službeni jezik projekta :-)

Učenici obaju škola u projektuProjekt bi u širem smislu trebao rezultirati poboljšanjem komunikacijskih vještina učenika, upoznavanjem sa kulturnim i društvenim sličnostima i posebnostima zemalja partnera, usvajanjem vještina timskog rada i upoznavanjem sa modernim komunikacijskim i prezentacijskim tehnikama.
U užem smislu rezultat projekta bit će izložbe i prezentacije kojima će učenici predstaviti partnersku školu i grad u svom okruženju.

Uzvratni posjet naših učenika i nastavnika uključenih u projekt planiran je za prvi semestar slijedeće školske godine.