Početna Natjecanja Uspjeh na Inventumu

Uspjeh na Inventumu

Uspjeh na InventumuINVENTUM – 8. Sajam inovacija, gospodarstva i tehničkog stvaralaštva mladih. Ilok, 23. – 25. 5. 2014.
„„Ekipa“ učenika Tehničke škole Požega predvođena prof. Martinom Kaprelom i ove godine je sudjelovala na sajmu inovacija u Iloku, te ponovno ostvarila izvrsne rezultate. U konkurenciji 39 srednjoškolskih radova inovativni proizvodi naših učenika bili su zapaženi i nagrađeni:

• Dino Orešković, učenik 3.a je predstavio svoj izum – električni skateboard i osvojio zlatnu medalju.
  • Karlo Mandić, učenik 3.b razreda predstavio je mini mlin za žitarice sa dozatorom i pokretnom trakom, te je nagrađen srebrnom medaljom.
  • Matej Zeba, učenik 4.b razreda sudjelovao je s pneumatskom presom sa alatom za izradu podložnih pločica, osvojivši također srebrnu medalju.
  • Josip Matijević, učenik 4.b je predstavio svoj rad – eko dozator praškastih proizvoda, nagrađen brončanom medaljom.
  • Učenik Josip Šinko iz 2.a razreda predstavio je uređaj za reciklažu papira, dobitnik priznanja za učešće.
  • Nikola Orešković, učenik 4.a razreda sudjelovao je sa svojim radom – laboratorijskim izvorom napajanja 15V/2A, dobitnik priznanja za učešće.

Prva tri nagrađena učenika, dobitnici zlatne i srebrnih medalja osvojili su i plasman na međunarodni sajam inovacija „Arka“2014.

Uspjeh na Inventumu Uspjeh na Inventumu Uspjeh na Inventumu Uspjeh na Inventumu Uspjeh na Inventumu Uspjeh na Inventumu Uspjeh na Inventumu