Početna Natjecanja Veliki uspjeh naših učenika na Arci!

Veliki uspjeh naših učenika na Arci!

Veliki uspjeh na Inovi! U Zagrebu je od 15. do 18. listopada 2014. održana 12. ARCA - međunarodna izložba inovacija u Boćarskom domu. Sudjelovalo je 256 natjecatelja, a među njima su bili predstavnici šest stranih zemalja. Iz Hrvatske u kategoriji mladih inovatora sudjelovalo je 12 natjecatelja iz raznih strukovnih škola diljem zemlje.

Iz Tehničke škole u Požegi bila su dva predstavnika: Dino Orešković iz 4.a razreda te Karlo Mandić iz 4.b razreda koji su ostvarili zavidne rezultate.
Dino je osvojio je 2. mjesto (srebro) sa električnim skateboard-om, a Karlo je osvojio 3. mjesto (bronca) sa eko mlinom koji se pokreće pomoću reduktiranog elektromotora i električne bušilice u različitim smjerovima sa dozatorom.
Isto tako, naši učenici su plasirani na svijetski sajam inovacija u Nurnbergu, te dobili poziv sa strane rumunjskog predsjednika inovatora Constantina Antohia da dođu u Rumunjsku na sajam u 11-om mjesecu.

Veliki uspjeh na Inovi! Veliki uspjeh na Inovi! Veliki uspjeh na Inovi! Veliki uspjeh na Inovi! Veliki uspjeh na Inovi! Veliki uspjeh na Inovi! Veliki uspjeh na Inovi!