Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Županijsko natjecanje INFOKUP 2017.

Županijsko natjecanje INFOKUP 2017.

Infokup 2017Tehnička škola u Požegi četvrtu godinu zaredom bila je domaćin županijskog natjecanja iz informatike/računalstva INFOKUP 2017, koje je održano 10. veljače 2017. godine. Sudjelovali su učenici osnovnih i srednjih škola, sveukupno njih 104 uz 23 mentora.

Tijekom cijelog dana, raspoređene su aktivnosti natjecanja u 5 osnovnih kategorija.

Osnovne škole

Osnove informatike – najbolji učenik bio je David Matijanić - 8. razred (Osnovna škola Antuna Kanižlića, Požega, mentor Igor Soldić).

U kategorji Algoritmi – LOGO – najbolji su bili Lana Radošić -5. razred i David Matijanić - 8. razred (oboje iz Osnovne škole Antuna Kanižlića, Požega, mentor Igor Soldić). Među učenicima 7. razreda najbolja je bila učenica Mia Zekić (Osnovna škola "Dobriša Cesarić", Požega, mentor Tomislav Balen).

U kategorjij Algoritmi – Python najuspješniji bio je učenik Marin Grbeš -7.razred (Katolička osnovna škola u Požegi, mentor Dalibor Starčević).

Srednje škole

U kategoriji Osnove informatike - prirodoslovno matematičke gimnazije prvo mjesto je osvojio učenik  Mislav Perić – 2. razred (Gimnazija, Požega, mentor Hrvoje Humski).

U kategoriji Osnove informatike - ostale gimnazije najuspješniji bio je učenik David Marčinković – 4. razred (Gimnazija, Požega, mentor Dalibor Kovačević).

U kategoriji Osnove informatike – strukovne škole prva tri mjesta osvojili su učenici Tehničke škole u Požegi. Prvo mjesto osvojio je učenik Goran Jurić (3.f) Drugo mjesto dijele učenici MatejBošković (3.f) i Mihael Keč (4.f). Treće mjesto osvojio je učenik Tomislav Čičak (4.f). Njihova mentorica je Marina Mirković.

Najuspješniji u programiranju, kategorija Algoritmi bio je učenik Mislav Perić – 2. razred (Gimnazija, Požega, mentor Hrvoje Humski).

U kategoriji Razvoj softvera predstavljen je jedan rad za srednje škole. Učenik Mario Borna Mjertan (3. razred) iz Gimnazije Požega stručnom povjerenstvu prezentirao je svoj rad „Poslovni oblak“, set aplikacija koje će olakšati poslovanje i komunikaciju unutar tvrtke, udruge ili obrta. Njegova mentorica je Sanja Grabusin.

U pojedinim kategorijama natjecanja, za neke škole u županiji očekujemo poziv na državno natjecanje koje će se održati sredinom ožujka (vjerojatno u Primoštenu). Koliko su županijski prvaci blizu pozivu na državno natjecanje, kao i detaljnije rezultate natjecanja možete naći na portalu INFOKUP 2017.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitamo na postignutim rezultatima.

Infokup 2017Infokup 2017Infokup 2017Infokup 2017Infokup 2017Infokup 2017Infokup 2017Infokup 2017