Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Međunarodno natjecanje Dabar 2021.

Međunarodno natjecanje Dabar 2021.

Dabar 2021Natjecanje učenika odvijalo se u razdoblju od 8. do 12. studenoga 2021. godine na CARNET-ovom sustavu MOOC namijenjenom za natjecanja i stručna usavršavanja.

Natjecanje Dabar svake godine bilježi snažan porast broja sudionika pa je tako i ova godina bila rekordna s čak 60 573 prijavljenih učenika iz 679 škola diljem Lijepe naše. Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Ukupno je na natjecanju sudjelovalo i značke osvojilo 42 553 učenika.

U kategoriji GigaDabar sudjelovalo je ukupno 5107 učenika/ca od 1. – 4. razreda srednje škole u RH. U Tehničkoj školi sudjelovalo je 50 učenika i ostvarili su odlične rezultate. Plasman u 10% najuspješnijih u RH svojim rezultatima ostvarila su 4 učenika naše škole te su im dodijeljene digitalne značke i zlatne diplome:

Luka Majstorović (2.f)

Ivan Čenić (1.f)

Karlo Makarević (2.f)

Ivan Ticl (2.f)

Dabar ili Bebras međunarodno je online natjecanje koje potiče računalno razmišljanje kod učenika. Natjecanje je prvi puta održano 2004. godine u Litvi kada je sudjelovalo 779 učenika. Već 2015. uključivalo je 55 zemalja i više od milijun sudionika. Hrvatska se u inicijativu uključila 2016. godine kada je podršku također pružio CARNET.

Pohvaljujemo i slijedeće učenike za postignute rezultate na natjecanju:

Bruno Bušić (2.f)

Sandi Brkanović (1.f)

Marin Šarić (2.f)

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i Ministarstva znanosti i obrazovanja te CARNET-a.

Zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju i čestitamo na uspjehu. Voditeljica natjecanja u Tehničkoj školi je profesorica Marina Mirković.

Dabar 2021Dabar 2021Dabar 2021