Početna Državna matura Obavijest pristupnicima ispita državne mature

Obavijest pristupnicima ispita državne mature

Poštovani učenici,

u ponedjeljak 11. srpnja 2022.u 12:00 sati bit će objavljeni privremeni rezultati ispita državne mature ljetnoga roka 2021./2022. Od 11. srpnja 2022. od 12:00 sati do 13. srpnja 2022. u 12:00 sati traje aktivnost ulaganja prigovora učenika na ocjenjivanje.

Postupak podnošenja prigovora na ocjenjivanje:

- ukoliko uočite da vam je neki od zadataka netočno ocijenjen/bodovan imate pravo uložiti prigovor

- obavezno mi pošaljite poruku putem maila/Yammera i poslat ću vam Obrazac prigovora za učenike (obrazac je u word formatu pa ga učenik bez problema popunjava elektroničkim putem)

- učenik mailom vraća popunjeni obrazac ispitnom koordinatoru - prigovor učenika treba se odnositi na točno određeni zadatak

Prigovore poslane poslije navedenog roka neće se razmatrati niti evidentirati.

VAŽNO
1. Centar će rješavati samo one prigovore koji su upisani u sustav.
2. Prigovori poslani e-poštom neće se rješavati.

3. U prigovoru treba biti naveden broj zadatka, dobiveni bodovi te konkretan i argumentiran prigovor na ocjenjivanje.
4. Neće se razmatrati prigovori u kojima se navode privatni razlozi kao uzrok pogrešaka.
5. Neće se razmatrati prigovori u kojima je navedeno da je učenik odnosno pristupnik zaboravio ili nije stigao prepisati odgovore na zadatke višestrukoga izbora na list za odgovore.
6. Neće se razmatrati prigovori u kojemu se traži ponovni pregled cijelog ispita jer učeniku odnosno pristupniku „nedostaju jedan ili dva boda za prolaz“.
7. Neće se razmatrati prigovori u kojima nije jasno i argumentirano obrazloženo zbog čega se smatra da je došlo do pogreške u bodovanju.

Ispitni koordinator

Marko Hruška, prof.