Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Učenički ćošak Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!!

Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!!

Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Dana 19. lipnja 2023. učenici 2.F razreda tehničara za računalstvo, u holu škole predstavili su školski projekt “Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!!” pod vodstvom profesora Tomislava Živkovića i Marka Paliana.

Cilj projekta je podizanje svijesti kod učenika o ekološkom zbrinjavanju elektroničkog otpada te mogućnostima popravka elektroničkih dijelova. Brzim razvojem tehnologije i pristupačnim cijenama novih komponenti, često se pokvareni hardver ne pokušava popraviti nego se zamijeni novim. Tada se javlja problem ekološkog i pravilnog zbrinjavanja elektroničkog otpada.

U projektu su dane smjernice za zbrinjavanje elektroničkog otpada i simulirana 3 kvara na računalnom hardveru koje su svi učenici naše škole mogli pokušati otkloniti uz pomoć učenika 2.F razreda.

 

Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!! Eco IT Lab – popravi, ne bacaj !!!