Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna EU projekti Prezentacija programa za cjeloživotno učenje

Prezentacija programa za cjeloživotno učenje

Agencija za mobilnost i programe EU u suradnji s Tehničkom školom Požega 24.09.2012. održala je prezentaciju programa cjeloživotnog učenja, potprograme Comenius namjenjen predškolskom odgoju i školskom obrazovanju i Leonardo da Vinci namijenjen strukovnom obrazovanju.

Cilj programa za cjeloživotno učenje je stvoriti napredno društvo znanja, održivi ekonomski razvoj, veći broj kvalitetnijih poslova te jaču društvenu koheziju u Europskoj Uniji. Program potiče suradnju obrazovnih institucija širom Europe, mobilnost sudionika obrazovnog procesa, razvijanja tolerancije i multikulturalnosti, a istovremeno i priprema sudionike za uspješno sudjelovanje na europskom tržištu rada.

Samoj prezentaciji prisustvovalo je 70-tak posjetitelja iz obrazovnih institucija Požeško-slavonske i Brodsko-posavske županije, na kojoj se osim predstavljanja programa moglo čuti i nekoliko primjera dobre prakse.