Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Novi proizvod školske radionice

Novi proizvod školske radionice

Novi proizvod radioniceProizvodni program školske radionice proširen je s novim proizvodom, višenamjenskim reduktorom. Ovaj inovativni proizvod omogućuje zupčani, lančani i remenski prijenos za pogon npr. kružne pile, vikend pecala, mesoreznice.

Pri tome se izlazni broj okretaja mijenja:

  • direktan prijenos na izlaz pužnog kola mesoreznice 45 o/min
  • lančani prijenos za vikend pecalo 5,3 o/min
  • remenski prijenos za kružnu pilu 1450 o/min
  • zupčani prijenos Z = 14, m = 1,5 sa zupčanikom Z = 100, m = 1,5

Dijelovi reduktora izrađeni su od čelika 0345, a pužno kolo iz bronce.
Profesor Martin Kaprel i učenik Romario Vijačkić s ovim proizvodom osvojili su 4. mjesto na Međunarodnoj izložbi inovacija "ARCA" Zagreb 2012. godine, te iste godine brončanu medalju na Međunarodnom sajmu inovacija "iENA", Nurnberg Njemačka.

Novi proizvod radioniceNovi proizvod radioniceNovi proizvod radionice